91223-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbindelser och nätverksprodukter
Referensnummer: DNRGS170314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av leverantör gällande förbindelser, tjänster (drift), och hårdvara gällande nätverksförbindelser inom Region Halland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30236000 Diverse datautrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32400000 Nät, 32420000 Nätutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32510000 Trådlös telekommunikationsutrustning, 32522000 Telekommunikationsutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning, 48730000 Säkerhetsprogramvara, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen