Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hasselnöten.
Referensnummer: UPVH-129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan avser nyproduktion av bostäder enligt samverkansformen partnering. Projektet inleds med detaljplanearbete följt av projektering (fas 1 och 2) enligt ABK 09. Entreprenaden utförs enligt ABT 06 (fas 3) vilken i avtalet är utformad som en option.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 280 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen