91248-2022 - ResultatSverige-Alingsås: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processkemikalier till vatten- och reningsverk samt Nolhaga Parkbad
Referensnummer: 2021.408 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande leveranser av processkemikalier till vatten- och reningsverk samt Nolhaga Parkbad i Alingsås kommun.
Om upphandlingen
Alingsås kommun, nedan kallad köparen, genomför en upphandling avseende ramavtal för löpande leveranser av processkemikalier för produktion av dricksvatten, rening av avloppsvatten och till Nolhaga Parkbad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen