91275-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – Utbildning Fastighetsingenjör, Campus Värnamo
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildning Fastighetsingenjör, Campus Värnamo
BeskrivningVärnamo kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Utbildning: Fastighetsingenjör, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. Upphandlingen omfattar kurser inom yrkeshögskoleutbildningen Fastighetsingenjör. Utbildningen bedrivs på heltid på Campus Värnamo samt ute på företagen i lärande i arbete (LIA). Jönköping University, Tekniska Högskolan är utbildningens huvudman. Utbildningen har ett nära samarbete med branschorganisationer och företag vilka har bidragit att ta fram utbildningen så att den svarar väl mot marknadens kunskapsbehov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggprocessen 20 Yhp + Juridik, projektledning och beteendefrågor 20 Yhp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92957:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 80000000 Undervisning och utbildning, 80300000 Högre utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInstallationer 25 Yhp + Installationssamordning 25 Yhp + Driftsoptimering 25 Yhp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92957:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelByggnad - klimatskal 30 Yhp + Energisystem - miljöpåverkan, 30 Yhp + Energieffektivisering 30 Yhp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92957:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelEkonomi - inriktning fastighetsekonomi 20 Yhp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92957:Lot:4