91276-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Inbrotts- och brandlarm
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmmottagningstjänst
Referensnummer: 1783-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31625000 Inbrotts- och brandlarm
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar larmmottaggningstjänster till Sveriges Domstolar. Sveriges Domstolar har ca 77 fysiska adresser som har larmmottagningstjänster. Leverantören åtar sig att leverera larmmottagningstjänster för varje avropad domstol/mobilt personlarm i enlighet med de krav som ställs i upphandlingen.
Observera att inga frågor besvaras under perioden 2017-12-22 - 2018-01-07.
Sista anbudsdag 2018-01-16.
Sista dag för frågor 20118-04-16.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 79711000 Larmövervakningstjänster, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att inga frågor besvaras under perioden 2017.12.22 - 2018.1.7.
Sista anbudsdag 2018.1.16.
Sista dag för frågor 20118.4.16.