91305-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Sprängning och tillhörande bergrensning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergsprängning
Referensnummer: D.nr. 2018/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vänersborgs kommun har upphandlat tjänsten bergsprängning.
Avtalet ska täcka hela behovet och anbud har antagits från tre rangordnade leverantör.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111211 Sprängning, 45111214 Röjning vid sprängningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen