Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulter utredning, projektering och byggledning VA
Referensnummer: NVAAB 2021/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med uppdraget är att tillgodose Beställarens behov av tekniska konsulter och byggledning VA. De kompetensområden (KO) som detta ramavtal gäller är nedanstående:
Kompetensområde 1 (KO1): Utredning och projektering VA
Kompetensområde 2 (KO2): Byggledning VA
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2