91348-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal för konsulttjänster inom miljö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för konsulttjänster inom miljö
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av konsultuppdrag inom merparten av Miljöbalkens områden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001