91360-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Hantverkstjänster inom tak- och plåtarbeten inklusive snör och isborttagning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHantverkstjänster inom tak- och plåtarbeten inklusive snör och isborttagning
Beskrivning- Löpande reparationsarbeten av yttertak - Mindre underhållsarbeten, t ex hantering av snö på tak
Intern identifierareTN 2023/0555
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHantverkstjänster inom tak- och plåtarbeten inklusive snör och isborttagning