See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Takarbeten
Beskrivning: Upphandling gällande takarbeten för att täcka behovet inom Sundsvall kommunkoncern inkl. AB Timråbo. Timrå Kommun är exluderad från detta avtal. Plåt,- papparbeten inkl. takduk samt takskottning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område A1 Papptak: Sundsvalls kommun, område 11 & 12
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område A2 Papptak: Sundsvalls kommun, område 13 & 15
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område A3 Papptak: Sundsvalls kommun, område 14 & 16, övriga tillhörande bolag.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område A4: Papptak: Mitthem och Timråbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område B1 Plåttak: Sundsvalls kommun, område 11 & 12
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område B2 Plåttak: Sundsvalls kommun, område 13 & 15
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område B3 Plåttak: Sundsvalls kommun, område 14 & 16, övriga tillhörande bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Område B4 Plåttak: Mitthem och Timråbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Område C1 Snöskottning: Sundsvalls kommun, område 11 & 12
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:9
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Område C2 Snöskottning: Sundsvalls kommun, område 13 & 15
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Område C3 Snöskottning: Sundsvalls kommun, område 14 & 16, övriga tillhörande bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Område C4 Snöskottning: Mitthem och Timråbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90861:Lot:12