Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrstad Skola, Totalentreprenad
Referensnummer: UH-2021-35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
På fastigheten ska en ny skolbyggnad för årskurs F-6 uppbringas (två parallella årskullar). Byggnaden uppförs i två plan. I övrigt innehåller skolbyggnaden tillagningskök och eventuellt en särskola.
På fastigheten skall även i en sidoentreprenad byggas en Idrottshall med tillhörande omklädningsrum, lounge och förråd.
I sidoentreprenaden ska även skolgård/utemiljö uppbringas inom fastigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej