91392-2023 - ResultatSverige-Ängelholm: Gaturenhållning och gatsopning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinsopning Ängelholm
Referensnummer: KS 2022/503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Maskinsopning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 34144430 Gatsopningsfordon, 34921100 Gatsopningsmaskiner, 90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Maskinsopning