Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snökanonsystem
Referensnummer: UH-2018-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35221000 Vattenkanoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun Kultur och Fritidskontoret inbjuder Er att lämna anbud för objektsupphandling gällande Snökanonsystem (Snökanoner, Rörledningar och Pumpar) i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för Leverantörerna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35221000 Vattenkanoner, 42000000 Industrimaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen