See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicedesktekniker
Beskrivning: Upphandling avser ramavtal på Servicedesktekniker för operativt teknikerarbete i olika funktioner vid kommunens IT-avdelning genom successiva avrop (förnyad konkurrensutsättning) under en avtalsperiod på två (2) år med möjlighet till förlängning två (2) år.
Föregående meddelande: 3686-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:78258:Lot:1