91453-2022 - ResultatSverige-Västervik: Ugns- och skorstenssotning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 155 Sprängsotning med gas
Referensnummer: 21/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sprängsotning med gas för invändig rengöring av konvektionsytor på beställarens pannor och asksilos.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111211 Sprängning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen