91459-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning – Storköksprojektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStorköksprojektering
BeskrivningRamavtal avseende konsulter för storköksprojektering för ny-, till- och ombyggnadsprojekt samt renoveringsprojekt. Uppdragen inom ramavtalet består bland annat av tekniska utredningar, framtagning av underlag för förstudier, skiss, program och projektering samt framtagning av handlingar och förfrågningshandlingar/bygghandlingar för storkök i olika utformningar.
Intern identifierare24/154
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000