91523-2021 - ResultatSverige-Varberg: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten
Referensnummer: KS 2020/0289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Kommun upphandlar ramavtal omfattande VS-arbeten. I upphandlingen ingår även ett antal kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen