Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala Implantat.
Referensnummer: UC-2016-216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33132000 Tandimplantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Dentala implantat.
Upphandlingen avser dentala implantat för Region Östergötland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131510 Tandborrar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen