91556-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Vapen, ammunition och tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RÖKFACKLA 22 (Smoke Pot 22)
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
SwAF is in need of new RÖKFACKLA (SMOKE POT 22) with associated FLYTKROPP (Flotation Device)
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar, 35300000 Vapen, ammunition och tillhörande delar
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 17 500 000,00 SEK
exkl. moms