2. Förfarande
Förfarande
Titel: Två (2) hjullastare TK 138 och TK 144
Beskrivning: Två (2) hjullastare till Samhällsbyggnad som ska användas till gatuunderhåll.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98949:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43261100 Lastmaskiner