Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM system för Umeå Energi
Referensnummer: UE-2018-0647-161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå Energi upphandlar ett CRM system som ska stötta oss för bättre kundvård för hela koncernens behov. Avtals- och faktureringshantering ingår inte i förfrågningsunderlaget men kommer att ha påverkan på den lösning vi vill börja använda. Vi kommer att behöva hantera vår förmåga kring att ta betalt och hantera avtal i ett senare läge, dock ingår inte denna funktionalitet i denna upphandlingsprocess.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48517000 IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen