91739-2023 - PlaneringSverige-Märsta: Tjänster avseende fast egendom
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons BRF Bildningskonsult
Referensnummer: UH-2023-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
FÖRHANDSANNONSERING
Ramavtal syftar till att ge AB SigtunaHem en kompetent kraft att stödja bolaget i arbete med att etablera bostadsrätter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen