91786-2018 - ResultatSverige-Johanneshov: Elfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elfordon 18-127
Referensnummer: 18-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande leverans av eldrivna arbetsfordon. Upphandlingen avser inte person- /transportbilar med eldrift.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen