91790-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Fritids-, kultur- och sporttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel och drift av Vivallabadet samt Varbergabadet
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av bad avseende bemanning, inträde, kiosk, simundervisning, aktiviteter etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92331210 Fritidsledning för barn, 92600000 Sporttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen