91793-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Tandimplantat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Käkbensförankrade tandimplantat
Referensnummer: DNRGS170325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33132000 Tandimplantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser käkbensförankrade käkimplantat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen