91799-2025 - Resultat
Sverige – Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser – Mindre trädgård- och parkmaskiner, reparation, skyddskläder, drivmedel Mjölby kommun Ny
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMindre trädgård- och parkmaskiner, reparation, skyddskläder, drivmedel Mjölby kommun Ny
BeskrivningFör Mjölby kommun avser ramavtalet ett heltäckande sortiment av professionella maskiner för trädgård-, park- och skogsbruk, så som motorsågar, röjsågar, häcksaxar, snöslungor, gräsklippare, trimmer, blåsaggregat, el/batterimaskiner, samt personlig skyddsutrustning för skogsarbetare, reservdelar, förbrukningsmaterial, smörj- och drivmedel samt reparation och service.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107940:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 16311000 Gräsklippare, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner