Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Busstransporttjänster Gotland
Referensnummer: FM2020-21590
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av busstransport från och inom Militärregion Gotland för värnpliktiga, soldater, anna militär och civilanställd personal inom och mellan Försvarsmaktens olika anläggningar och andra civila platser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Busstransporttjänster på Gotland