91863-2023 - ÄndringSverige-Västerås: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av konstbyggnader
Referensnummer: TN 2022/00926-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att genomföra besiktningar av konstbyggnader där arbeten av entreprenör har utförts i samband med nybyggnad och/eller underhållsåtgärder.