2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Lekebergs kommun
Beskrivning: Lekebergs kommun, LeBo (LekebergsBostäder AB och Leko (Lekebergs kommunfastigheter) inbjuder härmed till anbudslämnande i upphandling avseende vinterväghållning, snöröjning och halkbekämpning inklusive sopning och sandupptagning m.m. på angivna orter inom Lekebergs kommun enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag med bilagor.
Intern identifierare: KS 24-612
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000