91907-2022 - ResultatSverige-Nynäshamn: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: SUN 2020-192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för successiva avrop upp till 10 000 000 kr av byggentreprenader, och i förekommande fall markentreprenader, vid löpande underhållsåtgärder, mindre om- och tillbyggnader, renoveringar samt anpassningar på beställarens fastigheter. Beståndet består främst av skolor, förskolor, äldreboende och kontorslokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45262300 Betongarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45432110 Golvläggning, 45441000 Glassättning, 45442100 Målning, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50324200 Förebyggande underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen