Eventuella minimistandardnivåer:
Referenstagning kommer att göras på minst 2 av de 3 angivna referenserna. För att anbudsgivaren ska anses ha det yrkeskunnande som krävs ska referenserna ge minst betyg 3 i genomsnitt som svar på nedanstående frågor som kommer att ställas till angivna kontaktpersoner. Varje fråga bedöms utifrån en skala på 1-5, där betyg 5 är bäst och 1 är sämst:
Betyg 5. Mycket hög nivå, långt över förväntan,
Betyg 4. Hög nivå, över förväntan,
Betyg 3. Bra, enligt förväntan,
Betyg 2. Mindre bra, under förväntan,
Betyg 1. Inte bra, långt under förväntan.
2. Har integration av era befintliga system fungerat tillfredställande?
5. Hur har samarbetet fungerat?