Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motorbyte på lotsbåt Pilot 213 SE
Referensnummer: 18-00551
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50241000 Reparation och underhåll av skepp
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående motorbyte samt genomföra diverse underhållsarbeten på lotsbåt Pilot 213 SE.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 50241100 Reparation av fartyg, 50245000 Modernisering av båtar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen