Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningslampor 2018 SLL375
Referensnummer: LS 2018-0199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31524110 Operationslampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende olika typer av undersökningslampor till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Region Gotland samt de leverantörer som SLL har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31521000 Lampor, 31531100 Lampor och lysrör, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen