92038-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Coachning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsrådgivare Almi Företagspartner Nord AB.
Referensnummer: UH-2017-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom ramen för vår rådgivningsverksamhet avser Almi Nord upphandla konsulttjänst som affärsrådgivare med fokus på tillväxtrådgivning riktad mot målgruppen befintliga företag. Omfattningen motsvarande upp till en heltidstjänst fram till den 30.6.2018.
Uppdraget utgår från Umeå eller Skellefteå. Geografisk avgränsning är främst Västerbottens län vilket betyder att resor ingår i åtagandet. Ytterligare detaljer för uppdraget framgår i kapitel 4.
Sista anbudsdag är den 24.4.2017.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Affärsrådgivning.