92108-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Andningsmasker CPAP, bilevelPAP & ventilator
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAndningsmasker CPAP, bilevelPAP & ventilator
BeskrivningUpphandlingen avser andningsmasker enligt följande kategorier: - Helmask, mask som täcker näsa och mun under behandling - Nästäckande mask, mask som täcker näsan under behandling - Näskuddar, mask som via näskuddar kan användas under behandling
Intern identifierare25RS1010
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000