9211-2018 - Frivillig förhandsinsynSverige-Vänersborg: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopisk operationsrobot
Referensnummer: 2017-06093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Endoskopiska operationsrobotar vilket även omfattar leverans, installation, service, instrument & tillbehör och reservdelar till robotsystem från Intuitive Surgical Sárl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen