92214-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg för e-rekrytering.
Referensnummer: Ks 1307/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på (Rubrik):
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande Leveransavtal på Verktyg för e-rekrytering för leverans till Örebro kommun. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingens omfattning:
Denna upphandling avser leveransavtal avseende Verktyg för e-rekrytering. Målet med denna upphandling är att få ett IT-stöd som ska möjliggöra en säker rekryteringsprocess vid urvalsarbete och som leder till att personen med bäst kvalifikationer anställs. Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande Leveransavtal på Verktyg för e-rekryteringför leverans till Örebro kommun. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.