92219-2020 - ResultatSverige-Umeå: Sjukhussängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängryggstöd
Referensnummer: HSN 1046-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjälpmedelsverksamhet inom Region Västerbotten, Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen har behov av sängryggstöd avsett för placering i privat säng hos brukare.
Denna upphandling omfattar leverans av Sängryggstöd med mittplacerad motor eller motor placerad innanför sängryggstödets ram, samt tillämpliga tillbehör och reservdelar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192120 Sjukhussängar, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen