See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop av Kontraktsuppföljning i entreprenadskedet - Krangatans planskildhet Allingsås kommun
Beskrivning: Kontraktsuppföljning för utförande av ny planskildhet Krangatan (järnvägsbro/vägport ) i Alingsås kommun. Entreprenadform: totalentreprenad. 5 roller delat på 5 anbudsområden. 1 resurs per roll/anbudsområde. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.
Intern identifierare: KOM-418771
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Produktionssakkunnig Broteknik
Beskrivning: Produktionssakkunnig Broteknik
Intern identifierare: Anbudsområde 1 - Produktionssakkunnig Broteknik
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Produktionssakkunnig Banteknik
Beskrivning: Produktionssakkunnig Banteknik
Intern identifierare: Anbudsområde 2 - Produktionssakkunnig Banteknik
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 - Produktionssakkunnig Teleteknik järnväg
Beskrivning: Produktionssakkunnig Teleteknik järnväg
Intern identifierare: Anbudsområde 3 - Produktionssakkunnig Teleteknik järnväg
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 - Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Miljö
Beskrivning: Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Miljö
Intern identifierare: Anbudsområde 4 - Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Miljö
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5 - Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Arbetsmiljö och Säkerhet
Beskrivning: Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Arbetsmiljö och Säkerhet
Intern identifierare: Anbudsområde 5 - Projektör/konstruktör/handläggare och eller specialist Arbetsmiljö och Säkerhet