See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende mobil skanner
Beskrivning: Tullverket avser upphandla fyra (4) mobila skannersystem.
Intern identifierare: TV-2023-10818
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38430000 Detektions- och analysutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mobil skanner - selektivt förfarande
Beskrivning: Tullverket avser upphandla fyra (4) mobila skanners.
Huvudklassificering (cpv): 38582000 Röntgenutrustning för kontroll
Mängd: 5 stycken
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av mobil skanner
Intern identifierare: 1534145-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mobil skanner
Intern identifierare: 1537483-2