See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Engångsmaterial, dialysbehandling Del 2
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal av engångsmaterial avsedd för dialysbehandling inom Region Västerbotten. Upphandlingen är uppdelad i sex produktgrupper som utvärderas separat. Krav ur hållbarhet och miljöhänsyn är ställda i ska kravs dokument, utvärderingsdokument samt avtalsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FISTELKATETRAR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141200 Katetrar, 33141220 Kanyler, 33141325 Fistelnålar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: FISTELKATETRAR BUTTON-HOLE- "TRUBBIGA NÅLAR"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: FISTELKANYL MED 15 CM SLANG
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: FISTELKANYL MED 30 CM SLANG
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: FISTELKANYL BUTTON HOLE- TRUBBIGA NÅLAR MED 15 CM SLANG
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: FISTELKANYL BUTTON HOLE- TRUBBIGA NÅLAR MED 30 CM SLANG
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101585:Lot:6