92283-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Brandbekämpningsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och inköp av brandredskap
Referensnummer: TF2021/1150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35111000 Brandbekämpningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun / Samhällsbyggnadsförvaltningen inbjuder Er härmed att lämna anbud på denna upphandling av Service och inköp av brandredskap.
I denna upphandling ingår service, kontroll och nyanskaffning av brandredskap samt reparation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen