Upphandling av ramavtal gällande en extern konsult med uppdrag att vara rådgivare och leverantör av funktionen Företagsjouren i Östergötland.
Regionförbundet har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör.
Den upphandlade konsulten ska vara en neutral samtalspartner för företag som av olika anledningar hamnat i problem som kan vara både av finansiell som strukturell karaktär men där den långsiktiga överlevnadsförmågan för hela eller delar av verksamheten finns.
Helt eller delat anbud:
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen