92306-2020 - ÄndringSverige-Örebro: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Angiografiutrustning biplan
Referensnummer: MT 2020-0003 / 19RS10016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. angiografiutrustning för leverans till Röntgenkliniken, område thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på utbildning samt option på serviceavtal.