92308-2020 - ÄndringSverige-Malmö: Produkter för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ-, hygien- och serveringsprodukter
Referensnummer: STK-2019-1139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222000 Produkter för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Malmö stads huvudsakliga behov av serverings-, städ- och hygienprodukter som exempelvis mjukpapper, rengöringsmedel, serveringsmaterial, påsar och säckar samt enklare städutrustning.
Avtalsperiod
1.5.2020 - 30.4.2022
Efter fast avtalstid har beställaren möjlighet att förlänga avtalet med maximalt tjugofyra (24) månader.
Överenskommelse om förlängning av avtal ska, efter initiativ av beställaren, ske senast sex (6) månader före den fasta avtalstidens upphörande. Om sådan överenskommelse inte sker upphör avtalet utan föregående uppsägning vid avtalstidens utgång.