2. Förfarande
Förfarande
Titel: Instrument för öppen och laparoskopisk kirurgi
Beskrivning: Region Halland avser att upphandla instrument för öppen och laparoskopisk kirurgi. Det ingår bla energiinstrument, staplers, clipstänger, preparatuppsamlingspåsar mm. Upphandlingen omfattar både engångs samt flergångsinstrument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122729:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33162200 Operationsinstrument