Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad Tullinge Gymnasium, hus1
Referensnummer: TFN/2022:00281
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ombyggnad av Tullinge gymnasiet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen