92415-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RPA som tjänst
Referensnummer: 2020KS/0027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun inbjuder härmed till att lämna anbud avseende RPA som tjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen