Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av YKB (yrkeskompetensbevis) - Lastbil till Renovakoncernen
Referensnummer: 0137/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser YKB-utbildning Lastbil för Renovas chaufförer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 26/03/2020Slut: 26/03/2021
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Tjänsteuppdrag avseende definerat behov av YKB utbildning som kan förlängas årsvis