92465-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Försäljning av herrelös egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avyttring av fordon, maskiner och lös egendom
Referensnummer: 395/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70122110 Försäljning av herrelös egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad och Västra Götalandsregionens behov av leverantör för avyttring av fordon, maskiner och lös egendom.
Delade anbud.
Leverantör ska lämna anbud på samtliga områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 79342400 Auktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen